29.07.2016

Відкрите звернення трудового колективу ТОВ «Корпорації КРТ» до власників, керівників і журналістів ТОВ «Західної інформаційної корпорації», інших ЗМІ та громадськості (опубліковане на інтернет порталі “Львівська Газета“)

Уже кілька років поспіль телеканал ЗІК у багатьох своїх програмах приділяє особливу увагу «Корпорації КРТ». Але ця «увага» в основному зводиться до поширення неправдивої, наклепницької інформації, перекручування фактів, завданням шкоди діловій репутації. Останнім часом чи не в кожному випуску «Погдяду на тиждень», «Огляду дня» та інших програмах, господарську діяльність нашого підприємства безпідставно називають «незаконною» та «сумнівною».

Хочемо нагадати, що «Корпорація КРТ» єдина в західному регіоні виготовляє високоякісну промислову продукцію для потреб залізничного транспорту вже більше ніж 15 років і забезпечує працевлаштуванням та гідною заробітною платою близько 1000 мешканців області. А у вільний від роботи час ці ж спеціалісти на волонтерських засадах ремонтують бойову техніку для наших військових у зоні АТО.

Окрім того, «Корпорація КРТ» є одним з найбільших платників податків на Львівщині.

Як свідчить інформаційна політика керівництва та журналістів телеканалу ЗІК, ці факти зовсім не беруть до уваги, оскільки вони поставили перед собою (а може, хтось поставив перед ними) єдину мету – в будь-який спосіб знищити одного з лідерів вітчизняного товаровиробництва. Інакше, як пояснити відвертий наклеп та постійне маніпулювання бездоказовими фактами про діяльність нашого підприємства. До того ж іще жодного разу працівники ЗІКу не звернулися до нас по коментарі чи роз’яснення щодо наведених ними «фактів».

Ми не вдаватимемося до аналізу професійних здібностей журналістів ЗІКу. Натомість за допомогою детального аналізу лише однієї з десятків передач доведемо, що медійники ЗІКу дезінформують телеглядачів.

Мова піде про програму «Погляд на тиждень» від 16.07.2016 року, зокрема про розгорнутий сюжет Тетяни Юркевич та Андрія Бятця, який претензійно позиціонується як «журналістське розслідування».

Отже, синхрон в анонсі до програми (2`38“ time code)«Корпорація КРТ здійснила продаж Укрзалізничпостачу певної продукції за цінами, які в 2 або більше разів перевищують ринкові».

ФАКТИЧНО:

1. Немає будь-якого документального підтвердження реалізації продукції «за цінами, які в 2 або більше разів перевищують ринкові».

2. Ні в цій, ні в інших програмах жодного разу не було наведено аналітику «ринкових цін», зокрема, відомостей щодо інших виробників/постачальників, їхній цінових пропозицій або джерел, з яких можна дізнатися про «ринкові» ціни», на які посилаються журналісти ЗІКу. Як цей ринок журналісти ЗІКу досліджували? Де аналітична довідка?

Коментар журналіста (50`20“time code) «Як часто ви купуєте товар за ціною вдвічі вищою, аніж в магазині? Держпідприємство Укрзалізниця робить так постійно».

ФАКТИЧНО:

Знову жодних фактів та доказів, але величезне намагання створити враження, що це настільки загальновідомо, що не потребує доказів.

Але це є недобросовісною підміною понять.

По-перше, як вбачається, мова вже йде не про «Корпорацію КРТ», ні про Державне підприємство «Укрзалізничпостач», а про Укрзалізницю (довідково: ПАТ Українська залізниця, дата державної реєстрації 21.10.2015 рік), яку безпідставно звинувачено у «постійній» закупівлі товару за завищеною ціною.

По-друге: це твердження спростовується, зокрема офіційною інформацією Міністерства інфраструктури України за результатами роботи за 2015 рік («Звіт уряду»), де зазначено, що Міністерство інфраструктури є лідером з впровадження в підпорядкованих підприємствах, насамперед Укрзалізниці та ДП «Укрзалізничпостач» системи електронних закупівель «Prozorro», і за допомогою цієї системи економія коштів в Укрзалізниці становила 48 млн грн. Водночас раніше повідомлялося про те, що Укрзалізниця за допомогою системи «Prozorro» заощадила 1 млрд грн.

По-третє, знову ж не наведено жодних фактів про завищення… Де заявники та скаржники? Який матеріал та з яких джерел, враховуючи, що закупівлі здійснюються за процедурами, передбаченими Законом України «Про здійснення державних закупівель», і вся інформацію оприлюднюється, свідчить про це?… Автори матеріалу не навели цього.

Коментар Гліба Канєвського, громадського діяча, керівника відділу боротьби з корупцією центру «Ейдос» (50`30“time code): «Укрзалізниця є фактично «чорною дірою» для бюджетних коштів».

ФАКТИЧНО:

Знову БЕЗ жодних фактів та доказів нав’язується негативний стереотип про діяльність стратегічного державного підприємства Укрзалізниця…

Коментар журналіста (50`26“time code) «Тендери на десятки та сотні мільйонів. І постійно перемога дістається одним і тим самим сумнівним фірмам … продавати державі за захмарними цінами не складно. Головне, аби фіктивний конкурент пропонував іще вищу вартість». (Відеоряд з логотипом «Корпорації КРТ»).

ФАКТИЧНО:

БЕЗ жодних фактів та доказів нав’язується стереотип про те, що «Корпорація КРТ» є «сумнівною фірмою»…
Враховуючи, що чинне законодавство не містить визначення поняття «сумнівна фірма», автори передачі мали б надати точну й достовірну інформацію, у чому сумнівність «Корпорації КРТ».

Далі журналіст стверджує (51’07’’ time code), що «дилер «Корпорації КРТ», ТОВ «Експозиція» у 2015 році брав участь у проведенні 5 тендерів на виготовлення «металевих деталей для колій», і що лише на разову закупівлю ПАТ «Укрзалізниця» виділила 55 мільйонів гривень. Хоча «реальна вартість – 35 мільйонів гривень».

Журналіст переконує телеглядачів, що ПАТ «Укрзалізниця», використовуючи незаконні схеми, аналогічні тим, що викриті нещодавно НАБУ (що пов`язані із зовсім іншими підприємствами, а не «Корпорацією КРТ» чи ТОВ «Експозиція», хоча журналіст про це не обмовився жодним словом, а тому в глядачів створюється враження, що йдетья саме про КРТ і її дилера), закупила продукцію у ТОВ «Експозиція», «невипадково» обравши її переможцем, переплатила більше ніж 100 млн грн.

ФАКТИЧНО:

1. Ні «Корпорація КРТ», ні її дилер ТОВ «Експозиція» не були учасниками процедури закупівлі та не укладали контракти щодо постачання «металевих деталей для колії», закупівля яких здійснена за 55 млн грн проти 35 реальної вартості».

2. Щодо п’яти тендерів, за якими нібито ТОВ «Експозиція» обрано переможцем: у 2015 році ДП «Укрзалізничпостач» усього проведено дві процедури закупівлі елементів рейкових скріплень (згідно з оголошенням № 091493 та № 177503).

Перший тендер: згідно з оголошенням 091493 від 18.03.2015.

Переможцем обрано ТОВ «Експозиція»; пропозиції ТОВ «АТ Механіка» та ТОВ «Транскомплект-С» відхилені як такі, що не відповідають умовам документації конкурсних торгів, зокрема на підставі підробки документів (http://czv.com.ua/index.php/ua/public-procurement-2015). Різниця між ціною конкурсної пропозиції ТОВ «АТ Механіка» та ТОВ «Експозиція» становила 3 млн грн, ціна конкурсної пропозиції ТОВ «Експозиція» була меншою, ніж очікувана вартість закупівлі.

Рішення комітету з конкурсних торгів оскаржувалося ТОВ «АТ Механіка» в господарському суді, рішенням якого від 17.02.2016 р. у позові відмовлено повністю. Судом встановлено: 1) конкурсна пропозиція ТОВ «АТ Механіка» не відповідає вимогам документації конкурсних торгів в частині відсутності погодження технічних умов Укрзалізницею та правомірно відхилена замовником; 2) у зв’язку з відхиленням пропозицій конкурсних торгів ТОВ «АТ Механіка» та ТОВ «Транскомплект-С», вони не брали участі в торгах та не могли бути оцінені за критерієм «найбільш економічно вигідна пропозиція».

У зв’язку із підробкою пропозиції конкурсних торгів, слідчим управлінням ГУМВС України у м. Києві відкрито та проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №12015100000000538 від 17.06.2015 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 358 КК України.

Правомірність проведення цієї процедури та обрання переможця підтверджена також рішенням Антимонопольного комітету України від 19.06.2015 року №957-р/пк-ск, Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва, по справі 826/13202/15, а також Рішенням господарського суду в справі №910/21657/15, яке набуло чинності.

Другий тендер: проведений ДП «Укрзалізничпостач» згідно з оголошенням №177503 від 11.08.2015 року.

Переможцем обрано ТОВ «Експозиція», пропозиція ТОВ «АТ Механіка» відхилена як така, що не відповідає умовам документації конкурсних торгів з тих же підстав, що і в попередньому тендері, а саме: підробка технічних умов на продукцію, невідповідність показника «середній ресурс експлуатації», «ресурс роботи та «гарантійний термін експлуатації» заявленим вимогам (http://czv.com.ua/index.php/ua/public-procurement-2015). Різниця між ціною конкурсної пропозиції ТОВ «АТ Механіка» та ТОВ «Експозиція» становила 12,731 млн грн, але така різниця не є достовірною та склалася внаслідок того, що ТОВ «АТ Механіка» штучно занизило ціни на власну продукцію, на що вказує той факт, що за такими демпінговими цінами воно жодного разу не продавало свою продукцію і не відповідали цінам ТОВ «АТ Механіка», які ним пропонувалися на попередньому тендері та на тендерах, що проводились 2013 року.

Скаргу або позов на результати тендеру ТОВ «АТ Механіка» не подавало.

Третій тендер: було проведено 2016 року Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» згідно з оголошенням №263530 у ВДЗ 411/1/1 від 30.12.15 р.

Відповідно до протоколу розкриття від 18.02.2016 р., участь у процедурі взяли ПП «Єврооснова-СМ», ТОВ «Експозиція» та ТОВ «АТ Механіка».

За результатами процедури закупівлі переможцем торгів визнано ТОВ «Експозиція» (ціна конкурсної пропозиції 170,8 млн грн). Конкурсна пропозиція ТОВ «АТ Механіка» (ціна пропозиції 113,6 млн грн) була відхилена, як така, що не відповідає умовам документації через ті самі причини, що і в попередніх тендерах, і які ТОВ «АТ Механіка» навіть не спромоглося усунути.

Різниця в цінах не є достовірною та склалася унаслідок того, що ТОВ «АТ Механіка» штучно занизило ціни на власну продукцію, на що вказує той факт, що за такими демпінговими цінами воно жодного разу не продавало свою продукцію і вони не відповідали цінам ТОВ «АТ Механіка», які ним пропонувались на попередньому тендері та на тендерах, що проводились в 2013 році.

Скаргу або позов на дії замовника (ДП «Укрзалізничпостач») щодо відхилення пропозиції конкурсних торгів та визнання переможцем ТОВ «Експозиція» незаконними, ТОВ «АТ Механіка» не подавало.

Отже, про які 5 тендерів і 100 млн грн переплати йдеться в сюжеті – не зрозуміло! Знову відверта дезінформація та перекручування фактів!

Необхідно зазначити, що між «Корпорацією КРТ» та «АТ Механіка» триває багаторічна конкуренція, у якій наші опоненти використовують усі можливі способи боротьби. В тому числі і не прийнятні в цивілізованому світі.

Наші підприємства насправді виготовляють зовсім різні за своїми технічними характеристиками та параметрами елементи колійних скріплень. Це підтверджено науковими дослідженнями, експлуатаційними випробуваннями та рішеннями судів.
У період з 2006-го до 2013 років ТОВ «ТА Механіка» жодного разу не брало участі у процедурах закупівель елементів скріплень, які проводились підприємствами Укрзалізниці.

Лише 2013 року, за часів розквіту злочинної влади, «Укрзалізниця» здійснила закупівлю елементів проміжних пружних скріплень типу КПП-1 виробництва ТОВ «АТ Механіка» у підприємства, наближеного до Олександра Януковича, – ТОВ «Євроінвестстрой». До того ж саме ТОВ «АТ Механіка», як виробник продукції, участі в процедурі не брало, а надало дилерські повноваження чотирьом із шести учасникам процедури.

За результатами проведення протягом 2013 року ДП «Укрзалізничпостач» двох процедур (оголошення №118010 та № 203384), переможцем обрано ТОВ «Євроінвестстрой» (дилер ТОВ «АТ Механіка»), з яким ДП «Укрзалізничпостач» уклало відповідно договір 05.08.2013 № № ЦХП-05-02313-01 року на загальну суму 67 612 320 грн та договір поставки № ЦХП-05-00514-01 на загальну суму 135 076 800 грн.

При цьому конкурсна пропозиція ТОВ «Експозиція» (дилер ТОВ «Корпорація КРТ») була відхилена, хоча ціна пропозиції була на 10,5 млн грн дешевшою від пропозиції переможця ТОВ «Євроінвестстрой».

Надалі рішенням Господарського суду м. Києва у справі №910/14435/13 від 25.11.13 за позовом ТОВ «Експозиція», залишеним в силі Постановою Київського апеляційного господарського суду від 28.05.2014 р. та Постановою Вищого Господарського суду від 07.08.2014 р., рішення про обрання переможцем ТОВ «Євроінвестстрой» визнано недійсним, у зв’язку із порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» та невідповідність продукції виробництва «АТ Механіка» вимогам замовника.

Аналогічно, рішенням Господарського суду м. Києва у справі №910/8658/14 08.07.14 за позовом першого заступника генерального прокурора України в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України, визнано недійсним рішення про обрання переможцем торгів ТОВ «Євроінвестстрой» оскільки запропонована ним продукція виробництва ТОВ «АТ Механіка» не відповідає вимогам замовника, встановленим в документації конкурсних торгів, та мала бути відхилена замовником.

Отже, за результатами проведених тендерів з ТОВ «Євроінвестстрой», як дилером ТОВ «АТ Механіка», укладено договорів на загальну суму 199 млн грн. Проте всі ці тендери було визнано незаконними, а угоди розірвано.

За вказаними фактами слідче управління ГУ Національної поліції України проводить досудове розслідування в кримінальному провадженні №42014000000000525 від 18.06.2014 року.

Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що наша перемога у тендерах є наслідком конкурентної, кропіткої багаторічної роботи над поліпшенням якості та експлуатаційних показників, підвищенням технічного рівня продукції «Корпорації КРТ», яка і з технічної, і з економічної точки зору є прийнятнішою для «Укрзалізниці». От і вся правда. І саме це і свідчить про здорову конкуренцію.

За предмет аналізу ми взяли лише один сюжет, адже всі попередні схожі та є нарізкою з програм кількарічної давності.

І найважливіше, що мають знати читачі й телеглядачі і що старанно замовчують керівництво та журналісти ЗІКу: «Рішенням суду від 07.04.2016 р. позов ТОВ «Корпорація КРТ» про спростування недостовірної інформації, захист ділової репутації стягнення моральної шкоди щодо сюжету ЗІК від 23.09.2015 р. – задоволено в повному обсязі: визнано недостовірною інформацію, а ТК ЗІК зобов’язана спростувати недостовірну інформацію».

А таких позовів «Корпорація КРТ» вже виграла чимало. Ще кілька є зараз на розгляді у судах. Тож виникає логічне запитання: за яку «правду» боретеся ви, шановні панове зі ЗІКу, і ті, хто за вами стоїть?

Трудовий колектив «Корпорації КРТ». Відповідне звернення підписали понад 150 працівників Корпорації КРТ.

Дякуємо інтернет порталу “Львівська Газета” за допомогу та підтримку у висвітленні даного звернення!